Ангелов: Поради големата опасност и хеликоптер на МВР се вклучува во гаснење на пожарот кај Катланово

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов извести дека при гаснење на пожарот кој попладнево избувна над Катланово ќе се приклучи и еден полициски хеликоптер.

– Поради распространетоста на пожарот и отежнатото гаснење на тешко пристапниот терен над Катланово на гаснењето ќе се приклучи и еден полициски хеликоптер, кажа Ангелов.

Пожарот избувна попладнево околу 15 часот и 30 минути.

19.09.2023 - 17:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега