Ангелов: Нема потреба бугарски полицајци да дојдат во Македонија

Нема потреба бугарски полицајци да бидат дел од обезбедувањето за време на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, смета Стојанче Ангелов. Според првиот човек на Центарот за управување со кризи, македонската полиција во минатото покажала дека може да се справи со демонстрации кога имало и повеќе од 10 илјади луѓе.

 

01.02.2023 - 20:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега