Ангелов до Ахмети: Кревај „рачна“ кочница со време, Мицкоски не е сам

Директорот на Центарот за управување со кризи, лидер на Достоинство и дел од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Стојанче Ангелов денеска преку статус на Фејсбук му порача на лидерот на ДУИ, Али Ахмети да крене рачна кочница со време.

„На синоќешниот митинг на ДУИ во центарот на Скопје, поранешниот командант на УЧК и сегашен претседател на ДУИ Али Ахмети упати отворена и директна закана до Христијан Мицкоски, која беше придужена со скандирање “УЧК, УЧК, УЧК“ на кое се придружи и самиот Ахмети силно викајќи “УЧК, УЧК, УЧК“.

22.04.2024 - 20:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега