Алијанса за Албанците спремна да го поддржи Касами во вториот круг во Тетово

Елми Азири од коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива во дебатната емисија „Click Plus“ на ТВ21 изјави дека се спремни во вториот круг од локалните избори да го поддржат кандидатот на Беса во Општина Тетово, Биљал Касами.

„Наредните денови очекуваме да имаме преговори со Беса. Да видиме, можно е да дојдеме до некоја соработка. Важно е да падне ДУИ и Теута Арифи, која заслужува нула гласови затоа што ништо не сработи за Тетово“, истакна Азири.

18.10.2021 - 22:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега