Алигатор влечеше безживотно тело на маж низ улиците на Флорида

Огромен алигатор е фатен како носи безживотно тело на маж во Флорида во петокот.

Сведоците прво го забележале алигаторот како ја носи својата жртва во вилиците по улица во Ларго, мала заедница во близина на Клирвотер, Флорида.

„Имаше тело во устата, затоа почнав да снимам“, изјави сведокот Џамаркус Булард.

Булард, кој бил на пат на интервју за работа, веднаш ги известил пожарникарите, кои биле во близина на ужасната сцена.

Службите за итни случаи брзо стигнале до алигаторот и го застрелале неколку пати, додал сведокот, пренесува „Њујорк пост“.

Грозоморните фотографии од местото на настанот покажуваат како полицајци стојат покрај крвавиот алигатор долг неколку метри.

Оваа област е во близина на популарниот парк Риџкрест, кој има и езерце со алигатори.

Познато е дека алигаторите талкаат низ соседството, рече жителот Џенифер Дин, но оној од вчера бил еден од најголемите што некогаш ги сретнала.

23.09.2023 - 10:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега