Албанецот познат како „вујко“ во кланот Ндрагета испорачан на Италија- Сејдини „паднал“ поради 20 килограми кокаин

 

Албанскиот државјанин Бујар Сејдини, кој во криминалната италијанска организација Ндрагета е попознат под прекарот „џаџаи“ (вујко), екстрадиран и е на  Италија, која го бара за трговија со дрога.

Тој беше уапсен во јули во Тирана, предаден е во понеделникот, а италијанските институции се сомневаат дека учествувал во шверц на кокаин и дека патувал од Италија во Шпанија за да купи 20 килограми дрога, пренесува порталот „Егзит“.

Неговата екстрадиција во Италија беше одобрена во октомври.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.11.2020 - 11:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега