Актуелно предупредување од УХМР: Попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд

Под влијание на циклонска активност денес времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои попладне и во вечерните часови наместа ќе бидат пообилни (над 20 л/м2).

Во Скопје облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд, повремено пообилни.

21.03.2023 - 14:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега