Ахмети: Честит Курбан барјам, почитувајте ги препораките

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети упати честитка до муслимамските верници по повод празникот Курбан бајрам во која апелира да се почитуваат препораките на здравствените и верските власти.

– Ние го прославуваме годинашниов празник на Курбан Бајрам во посебни услови по јавното здравство, затоа ве молам да се придржувате до препораките на здравствените и верските власти. Посакувам празникот да ве најде во добра здравствена состојба за сите вас и вашите семејства и да ви донесе просперитет и радост за вас, народот и земјата. Да се ​​помолиме заедно за здравјето на сите погодени и за надминување на оваа тешка состојба што го промени нашиот начин на живот што е можно побрзо и полесно, пишува Ахмети во честитката.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.07.2020 - 09:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега