Македонија | 19.04.2019 - 08:13
Медицински тимови од денеска ќе вршат теренска вакцинација во основните и средните училишта. Теренската вакцинација во...
Македонија | 19.04.2019 - 08:10
Али Ахмети, лидерот на ДУИ, во синоќешното интервју за ТВ 21 рече дека за нив поприфатливо е претседателот на државата...
Македонија | 19.04.2019 - 08:04
Од денеска до понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен...
Македонија | 19.04.2019 - 08:00
На полноќ завршува дваесетдневната кампања и почнува молкот пред неделните претседателски избори и предвремените...