72-годишен Бугарин уапсен поради кражба

72-годишен државјанин на Бугарија е уапсен поради кражба.

-Вчера во 23.55 часот од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода А.С.(72) од Р.Бугарија, со привремен престој во Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојничка кражба“, појаснуваат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2020 - 11:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега