464 казни за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење личназаштита на лице регистрирани се 464  прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2020 - 10:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега