42-годишник заврши зад решетки - полицијата го фати со прашкаста материја

 

На 09.12.2023 во 20.15 часот во с.Грчец, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Л.(42) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

10.12.2023 - 13:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега