38 лица починаа како последица од коронавирусот во Србија

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 6.424 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 38 пациенти.

Тестирани се 20.584 лица. На респиратор се приклучени 181 пациент. Вкупната бројка на хоспитализирани е 4.642.

20.09.2021 - 15:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега