37-годишен тетовчанец заврши во полиција - му нашле марихуана

 

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.С.(37) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 30.04.2023 во Тетово, полициски службеници извршиле преглед на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуан

21.09.2023 - 16:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега