22-годишен пациент од Прилеп почина од Ковид-19

22-годишен пациент е најмладата жртва од Ковид-19 во изминатите 24 часа. Според статистиката на Министерството за здравство, меѓу 27-те починати има и 22 годишен пациент од Прилеп.

-Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 22 починати лица: 9 починати лица од Скопје (68г, 73г, 77г, 81г, 82г, 84г, 84г, 86г и 87), по 3 починати од Кавадарци (69г, 78г и 88г) и  Битола (66г, 67г и 73г) и по едно починато лице од Демир Капија (73г), Куманово (86г), Неготино (87г), Прилеп (22г), Струга (76г), Струмица (73г) и Тетово (58г). Од пријавените лица, 21 се починати во болнички услови, а едно лице во домашни услови, се вели во дневната статистика од Здравство.

Засега нема информации дали пациентот пател од претходни хронични заболувања.

27.01.2022 - 18:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега