17 нови случаи на голема кашлица во последната недела, сите се од Скопје

За 17 е зголемен бројот на заболени од голема кашлица изминативе седум дена.

Директорот на Институтот за јавно здравје, Шабан Мемети, вели дека сите 17 новозаболени се од Скопје, а со нив вкупната бројка на заболени од голема кашлица се искачи на 39.

 

Минатата недела, заклучно со 8 февруари, Институтот за јавно здравје имаше регистрирано вкупно 22 случаја на заболени од голема кашлица.

 

 

16.02.2024 - 15:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега