11 приведени демонстранти – 47 повредени полицајци

11 приведени демонстранти и 47 повредени полициски службеници е епилогот од вечерашните протести пред Собранието кои ескалираа откако помала група млади луѓе почнаа да фрлаат со камења и јајца кон објектот

Од МВР за Прес24 велат дека 47 полицајци се повредени, од кои 11 потешко, а двајца со сериозни повреди.

Штети има на објектите на Владата, Собранието и Министерството за надворешни работи.

 

05.07.2022 - 23:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега