ФОТО: Гори Универзална сала


Гори Универзална сала во Скопје.

Причината за пожарот не е позната.

Од сликите од фејсбук корисници може да се забележи дека Универзалната сала цела е во пламен.

09.04.2024 - 09:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега