Зошто Тереза Меј падна на колена-фотографија од британската премиерка стана хит во светот

Фотографија од премиерката на Велика Британија, Терезеа Меј која не многу необичен начин го поздрави принцот Вилијам, стана хит во светот.

Имено, претседателката на Владата и назледникот на круната го посетиле новиот центар за одбрана и национална рехабилитација о Нотингемшир, а сите биле шокирани од начинот на кој Меј го поздравила војводата од Кембриџ.

Бртинакските медиуми го нарекле овој потег „чуден“ и „срамотен“.

Премиерката скоро клекнала за да ги поздрави членовите од кралското семејство, а медиумите напоменуваат дека тоа не е првпат.

 

 

 

23.06.2018 - 11:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега