Зошто мажите плаќаат за секс?

Ако тргнете да проверувате кој од мажите во вашиот живот платил барем еднаш во животот за да има секс може да се изненадите.

Едно истражување покажува дека дури 15 отсто од Американците барем еднаш платил за секс, а 10 проценти од Британците го дале истиот одговор.

Сексуалната терапевтка Сузан Џенис била изенандена од овие резултати. Поради тоа на мажите им поставила просто прашање: Зошто плаќате за секс?

1.Сакам да спијам со жена која е атрактивна

Еден маж рекол дека најзгодната жена со која спиел всушност била проститутка.

Токму овој одговор бил на врвот на листата на сите мажи. Иако поголемиот дел од овие мажи имаат изградено кариера и негуван изглед, поголемиот дел од нив признаваат дека најлесен начин за спиење со атрактивна дама е да платат за тоа.

2.Сакам да бидам тој кој има целосна контрола

-Иако сакам и партнерката да ужива, сакам да бидам сигурен дека ќе го добијам сето она што го сакам. Кога веќе давам пари, можам и да го побарам она што ми се допаѓа, рекол еден од учесниците во истражувањето.

На поголемиот дел од мажите многу им е полесно да ги остварат своите сексуални желби со жени кои се платени за тоа.

3.Сакам да ги остварам сите свои фантазии

-Сакам да експериментирам. Често имам препрека тоа да го кажам на девојката бијдеќи можеби ќе мисли дека тоа е чудно. Кога плаќам за секс не се грижам да кажам што бара. За нив ништо не е чудно, вели друго учесник.

Поголемиот дел од мажите сметаат дека своите барања ќе ги навредат партнерките. Тие признаваат оти остварувањето на фантазиите им се случило кога платиле проститутки.

4.Така најлесно доаѓам до секс

-Плаќањето за секс е едноставно. Можете да одберете жена која ви се допаѓа без обврски, вели следниот испитаник.

Мажите признаваат дека плаќаат за секс бидејќи е најлесен начин да се дојде до него.

5.Не сакам компликации

-Понекогаш сакам само секс, без никакви претворања дека сум вљубен во некоја девојка. Кога плаќам за секс на крајот на состанокот не мора да размените броеви бидејќи знаете дека потоа нема да се слушнете. Плаќате и сите се среќни, вели еден од испитаниците.

Оваа причина ја навеле неколку од мажите кои биле на состанок по што девојките не сакале да престанат да ги бараат, иако сум им дале до знаење дека не се заинтересирани.

Некои девојќи, според нив, не можат да прифатат дека мажот не е заинтересиран за обврски и оти сакал само малку забава. Ваквиот однос, без обврски и компликации за таквите мажи е можен само ако платат за секс.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.02.2020 - 21:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега