Зоран ја дели затворската ќелија со човек обвинет за двојно убиство за кој зборува цела Србија

 

Како што неофицијално се дознава сопругот на брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ, осомничен и притворен заради нејзиното убиство, ќелијата во затворот ја дели 4 затвореници.

Во Централниот затвор Зоран ќелијата ја дели со Марко Николиќ кој е обвинет за убиствона неговата поранешна сопруга и нивниот син, пред центарот за Социјална работа во Раковци.

Освен со него, во иста просторија е и со човек обвинет за насилство во семејството, и уште еден човек обвинет за поседување на оружје.

Извор близок до семејството вели Зоран засега немал никаков проблем со неговите цимери.

 

 

 

24.09.2017 - 14:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа