Зоки “Фаци” го пронајде синот на Зоран Роџер

Зоки “Фаци”  е човекот кој го пронајде Давид, синот на Зоран Роџер кај Катланово.

- Кратко претходно видов на порталите дека го бараат Давид. На стариот пат од Катланово кон Скопје го видов, закочив и го повикав, ме препозна, поразговаравме малку. Беше вознемирен рече дека одби да се врати дома и ќе оди во манастир, но потоа се премисли и прифати да го однесам кај баба му, вели Зоки Фаци за Либертас.

Апелот се појави на социјалните мрежи, а синот на Зоран Роџер на автопатот во Катлановобил да се прошета во мир и тишина.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2019 - 21:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега