Златна Зора и двајца пратеници упаднаа во Општина Солун: "Македонија е грчка"

Членови на ултранационалистичката партија во Грција „Златна зора”, вчера насилно упаднале во општинската зграда во Солун и извикувале „Македонија е грчка”.

Меѓу приврзаниците на „Златна зора“ кои влегле во зградата на општината, двајца се пратеници во грчкиот парламент, јавија грчки медиуми.

 

 

 

17.01.2018 - 13:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа