Златко Марин ќе купува службен мобилен од 1600 евра

Градоначалникот на скопската општина Аеродром Златко Марин потпишал решение со кое му се дозволува за себе да набави службен мобилен телефон во цена во висина до 100.000 денари, објави Expres.mk.

При проверка на цените на мобилните телефони во економските оператори може да се види дека за десет пати помала сум може да се купи сосема пристоен смарт телефон.

Посебно спорно во набавката е што општина Аеродром како и сите други општини има склучен договор со економски оператор за броеви за мобилна телефонија со која доаѓа и одредена сума која може да се потроши за добивање бесплатни мобилни апарати..

Одлуката за набавка на прескапите телефони е потпишан пред десетина дена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.05.2021 - 20:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега