Зимата полека ја губи силата- уште денес облачно, а од утре промена

Временската прогноза за денеска е малку до умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 12 Целзиусови степени, Маврово 6, Охрид 10, Битола 12, Кавадарци 14, Крива Паланка 11, Берово 8, Дојран 14.

За време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Дневните температури ќе се движат од 14 до 24 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 07:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега