Зимата не е завршена, нека не ве лаже сонцето - метеоролозите најавуваат заладување

Утре ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег.

Во недела времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Во понеделник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

Времето во вторник ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2020 - 15:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега