Жугиќ со разочарување за Канческа-Милевска: Министерке бре, ме јаде твојот срам

Актерката Јелена Жугиќ го изрази своето разочарување од поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска, која гласаше „за“ уставни зимени..

 

„Министерка бреее, ме јаде твојот срам највеќе…се срамам што бев директор а ти ресорен министер за култура, сакав да верувам дека не ти лепело рачето…али тиии свака част сесре вмровке брееј по татко, дедо…сраму мој најголем
Ма немам солзи да не исплачам, али имам љубов да се борам за Независна Суверена Македонија“, напиша Жугиќ на својот профил на Фејсбук.

 

 

 

21.10.2018 - 10:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега