Жолто предупредување за невреме во Македонија - На овие места врне утрово

УХМР денеска со лоши вести, дождот нема да запре. Времето ќе биде облачно и врнежливо во текот на целиот ден. За денеска има жолто предупредување за невреме и грмотевици.

Утринските температури во земјава ќе се движат во интервал од 4 до 11 степени, а дневните максимални температури на воздухот ќе го достигнат максималниот 21 степен целзиусов.

Ова е состојбата и температурите утрово низ градовите.

 

Викендов стабилизација на времето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 08:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега