Жолт метеоаларм во Европа: Беснее силно невреме, однесе неколку животи

Во Ирска една жена загина кога нејзиниот автомобил беше превртен од силното невреме, додека еден човек настрада откако на него падна дрво.

Како што јавуваат бритнаските медиуми во Шкотска изминатата ноќ счужбите ја  расчистуваа железничката станица, додека во Северна Ирска надлежните се обидуваа да ја вратат струјата о домовите на граѓаните.

 

 

 

20.09.2018-09:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега