Живее од Инстаграм и вели дека и завидуваат оние кои по 8 часа седат во канцеларија

Со експанзија на социјалните мрежи, се појавија девојки кои се нарекуваат „Инфлуенсерки“и кои со своите објави на Инстаграм заработуваат пари, а практично не работат ништо.

Нивна работа е да се разголат и да направат најдобра фотографија или да прошетаат на некоја егзотична дестинација и да се фотографираат, од прилика тоа е нивната работа.

Една од нив е и Џем Волфи од Австралија која има милион фанови на Инстаграм, но како што вели таа не се сите благонаклонети кон неа.

- Најлош дел од оваа работа во ова што го правам едека секојдневно читате по илјаднци негативни коментари, рекла Џин.

- Ја критикуваат мојата професија. Зошто неколму би му пречело со то заработувам за живот. Единствена причина е веројатно што нивниот задник ги боли од седење во канцеларија по цел ден, констатирала таа.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Set your standards high and don’t let them drop for anyone.. know what you deserve and remember your worth. You are strong/a>

A post shared by Wolfgang! (@jemwolfie) on Jun 1, 2019 at 8:33am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2019 - 12:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега