Жителите во една скопска општина утре ќе бидат без вода

 Дел од корисниците од улиците „Никола Кљусев“, „Скопска“ и „Осма ударна бригада“ во Општина Центар утре од 9 часот ќе останат без вода за пиење.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради дефект на водоводна цевка со пречник од два цола на улицата „Орце Николов“, пред Охридска банка.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.10.2019 - 16:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега