Жителите на Усје го блокираа сообраќајот на „Борис Трајковски“ бараат фекална канализација

 Жителите на населбата Усје во општина Кисела Вода попладнево го блокираа сообраќајот на булеварот „Борис Трајковски“.

Жителите бараат изградба на секундарна мрежа на фекалната канализација.

Сообраќајот е блокиран во двата правца. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.09.2019 - 18:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа