Жителите на една скопска општина утре ќе бидат без вода

Прекин на водоснабдување за утре од девет часот за корисниците од село Усје во општина Кисела Вода најави денеска Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје.

Причина за прекинот е интервенција на два улични дефекта Ф-150 мм. на улица 1 и улица 5 во село Усје.

Прекинот ќе трае до отстранување на дефектот од страна на екипите на АД „Водовод“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.09.2019 - 13:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега