Жителите на една скопска населба утре ќе бидат без вода

Од ЈП „Водовод и Канализација на Град Скопје“ најавија дека на 24.06.2020, (среда), заради изведување на водоводен приклучок ф-80мм на ул. „Дренак“, бр. 16, без  водоснабдување ќе бидат корисниците од истата улица, од 10:00 часот до завршување со активностите (Општина Кисела Вода), информираа од РЦУК Град Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.06.2020 - 18:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега