Жителите на Долно Лисиче ќе останат без вода

Поради уличен дефект ф-80 на улицата „20“ број 30 во Долно Лисиче, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од Долно Лисиче.

Како што соопштија од РЦУК по известување од ЈП Водовод и Канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 до завршување со активностите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.06.2020 - 09:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега