Жител на Лојане силувал Авганистанка, па ја однеле во Србија

Жител на липковското село Лојане силувал Авганистанка, пo што ја однеле во Србија.

 

Вчера во 14.00 часот во Транзитен Центар – Табановце, Н.А.(35) и Х.М.(38), двајцата мигранти од Иран, пријавиле дека неколку лица во Лојане, им ги одзеле парите и мобилните телефони.

Едно од лицата извршило обљуба над жена мигрант од Авганистан која, според пријавaта, потоа ја пренеле во Република Србија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.11.2019 - 19:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега