Жестока казна за португалецот - две години затвор и казна од 19 милиони евра

Медиумите во Каталонија пишуваат дека Роналдо се договорил за плаќањето на данок, односно прифатил условна казна од две години затвор и казна од 19 милиони евра.

Со тоа би требало целата драма да биде завршена, Португалецот не сакаше да се прости од долговите во Реал Мадрид, зашто не сакаше да ризикува да се спротистави со Флорентино Перез.

Ја продаде куќата за 5,5 милиони евра, а ги продава и хотелите кои ги има за цена од 20 милиони евра.

Кристијано сака да ја остави Шпанија во минатото, а како што стојат работите, нема повеќе да оди таму ниту како турист.

 

 

 

27.07.2018 - 16:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега