Жестока битка меѓу навивачите- пет лица повредени

 

Жестока битка се одвива низ улиците на Истанбул во пресрет на полуфиналето во Евролигата, каде се судрија турските навивачи со фановите на грчкиот клуб Олимпијакос.

Првичните информации укажуваат на петмина повредени, сите навивачи на Олимпијакос. Еден од нив бил избоден со нож, додека двајца се во болница. При интервенцијата на полицијата се уапсени четири лица.

 

 

 

19.05.2017 - 17:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа