Жерновски ќе биде директор на ЈП за Железничка инфраструктура, Макрадули ќе раководи со ЈП Македонски пошти?

Поранешниот градоначалник на општина Центар, и поранешен заменик министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, ќе биде директор на ЈП за Желзничка инфраструктура, дознава ТВ21.

Во моментов со претпријатието раководи Фестим Халили, кадар на ДУИ.

Се очекува следните недели Владата да го предложи на УО, а потоа Жерновски да биде избран за нов директор на МЖ инфраструктура.

ТВ21 информира дека и Јани Макрадули, којшто беше заменик министер за животна средина, и поранешен потпретседател на Собранието, во иднина ќе раководи со ЈП Македонски Пошти.

Досегашаниот директор на ова претипријатие, Ејуп Рустеми, во иднина ќе раководи со ЈП државни патишта.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.10.2020 - 10:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега