Жерновски: Го оставам Центар за висока функција во извршната власт

 

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски се откажува од градоначалничката кандидатура за висока позиција во Владата. По информацијата која вчера ја објави премиерот Заев, Жерновски денеска во подолг пост на Facebook рече дека заминува од општината но и од партијата ЛДП и ќе стане дел од СДСМ.

 

 

 

13.09.2017 - 12:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа