Жерар Депардје е обвинет за силувања

Легендата на францускот филм, 72-годишниот Жерар Депардје е обвинет за „силување и сексуално насилство“ на млада актерка летото 2018 година, што тој го негира, дознава извор близок до случајот.

Во август 2018 година, таа пријавила дека била силувана двапати во станот на актерот во Париз, а истрагата била започната летото 2020 година.

Адвокатот на актерот Ерве Темиме изјавил дека „жали што е објавена оваа информација“, пренесува AFP.

Жерар Депардје „целосно ги оспорува наводите во обвнинението против него“, рече адвокатот.

20-годишната актерка го обвинува својот славен колега за две силувања и сексуални напади што се случиле во неговиот стан во Париз, во приватен хотел во 6-та арондисман на 7 и 13 август 2018 година.

Според извор близок до случувањата, актерот бил пријател на семејството на жртвата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.02.2021 - 22:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега