Жените родени во овие хорскопски знаци се кралици на флертот

Ако сте родени во овој хороскопски знак, вие сте кралица на флертот. Но, тоа сигурно веќе го знаете.

Ова е вест за мажите кои сакаат да флертуваат и насока каква жена им треба за взаемен флерт.

Близнаци:

Личностите родени во овој знак точно знаат кога да привлечат внимание на себеси. На посебен љубезен и интересен начин само за кратко време ги воодушевуваат сите во околината. Едноставно е тешко да им одолеете.

Лав

Лавиците зрачат со добро расположение и поради тоа се во центарот на вниманието на секоја забава. Кога станува збор за флерт лавиците се преправаат дека се недопирливи и токму таа ароганција  ги привлекува мажите. Со својот шарм секој маж може да го освојат.

Риба

Со своето разиграно однесување, тие брзо го добиваат вниманието на мажите. Срамежливо се смеат, дискретно испраќаат заводливи погледи, тоа е тактика на која сите мажи паѓаат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2019 - 23:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега