Жени нападнале медицинска сестра во Битола

Во 09,30 часот во СВР-Битола, 47-годишната М.M. од Битола, вработена во Клиничка болница-Битола како медицинска сестра пријавила дека околу 16,15 часот во Клиничката болница Битола, додека била на работно место и извршувала работни задачи, била навредувана од две женски лица, а потоа едната од нив физички ја нападнала.

Се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2020 - 15:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега