Жената во овој хороскопски знак е магнет за мажи

Таа е вистински магнет за мажите…можете ли да претпоставите за која хороскопски знак станува збор?

Силни коски, високо чело, изразена вилица и поглед кој привлекува како магнет е вистинскиот опис за заводливата Шкорпија.

Иако дамите во овој хороскопски знак се доверливи и лојални, се плашат од блискоста и интимноста и тешко се отвараат пред другите.

Оддаваат силна самодоверба, а во животните предизвици се нестрашливи и оптимистични.

Како мана може да се издвои тоа што сакаат да ги контролираат другите па дури и покажуваат љубомора, но тоа го прават кога ја изразуваат љубовта.

Инаку дамата Шкорпија е мистериозна, па затоа не треба да се трудите да одгатнете што мисли…

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 23:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега