Жена заборавила 35.000 денари на банкомат во Скопје, но налетал чесен човек кој ѝ ги вратил

Пред неколку дена во една фејсбук група беше објавена молба од жена која заборавила 35.000 денари на банкомат.

Во статусот беше повикан човекот кој ги пронашол парите да ги врати парите, а подоцна се случило токму тоа.

„Парите се вратени од господинот што ги нашол, Господ здравје да му даде“, пишува во текстот меѓу другото.

04.10.2022 - 17:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега