Жена уапсена на Граничниот Ќафасан

 

Во текот на вчерашниот ден во 19 часот на Граничниот премин Ќафасан, за влез во Македонија се пријавила 40-годишната Г.К. којашто била евидентирана со мерка „Лиши од слобода“.

Во 21 часот и 20 минути истата со Потврда за предавање на лице, била предаденa на полициски службеници од Полициска станица Струга за спроведување до Казнено поправна установа Идризово.

 

 

 

17.07.2017 - 13:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа