Жена пронајдена мртва во својот дом во Скопје

 

Скопјанец си ја пронашол својата мајка мртва во нејзиниот дом.

Според пријавеното, а вчера во 15.05 часот во СВР Скопје, од лекар од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 12.40 часот во домот на ул.„Женевска“ во Скопје Б.М.(57) ја пронашол својата мајка Н.М.(71) почината.

Лекар констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 15:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега