Жена од САД починала во домот од коронавирусот, ја пронашле после 12 часа, покрај неа било 4- годишно дете

Телото на една здравствена работничка од Џорџија која починала од коронарна вирус е пронајдена во нејзиниот дом. До неа било нејзиното дете, а според медиумите, детето било само во домот со својата мајка која починала од коронавирус повеќе од 12 часа.

Жната (42), чиј идентитет е непознат, најверојатно била мртва помеѓу 12 и 16 часот пред телото да биде откриено за време на лекарскиот преглед во вторникот во нејзиниот дом. Нејзиното дете, меѓу четири и пет години, во тоа време било дома, се вели во извештајот.

Потполковникот Ричард Хов изјавил дека тестот по нејзината смрт потврдил дека е заразена со вирусот. Не е познато дали детето е болно. Таа работела како мамографски техничар во болница и не е познато како се заразила со вирусот.

Државата Џорџија пријавила 25 смртни случаи од коронавирус. Во САД, вкупно, досега од корона вирус забоелеле околу 63.000 лица при што има 880 починати а епидемијата е во својата прва фаза.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2020 - 08:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега