Жена од Косово нападната и ограбена на паркинг во Скопје

Жена од Косово била ограбена и нападната на паркинг во Скопје.

-Вчера во 13:30 часот во СВР Скопје, 32-годишната E.С. од Косово пријавила дека во околу 14:30 часот на паркинг на бул.„Гоце Делчев“ две лица физички ја нападнале и од нејзиното патничко возило „шкода суперб“, со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2020 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега