Жена која се водела за исчезната од Нова година, се пријавила на преминот „Ќафасан“

Дваесет и петгодишна жена од тетовското село Селце, која од 1-ви јануари била пријавена како исчезната, пред два дена се обидела да влезе во земјава преку граничниот премин Ќафасан, информира МВР.

Жената била пријавена за исчезната, односно дека се оддалечила од домот, на првиот ден од новата година. Пријавувањето го извршил нејзиниот 41-годишен сопруг.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 11:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега